Tiklīdz es dzirdu šādus paziņojumus, es saraujos. Kāpēc? Jo būtiskas laika apstākļu izmaiņas bieži vien ir brīdinājums tam, ka piedzīvošu pastiprinātus migrēnas simptomus.
Es parasti jūtu, kad tuvojas lietus vai temperatūras maiņas. Es bieži jūtu galvā spiediena izmaiņas. Dažkārt tas notiek dienu iepriekš. Brīdī, kad mainās laika apstākļi vai temperatūra paaugstinās par 10 līdz 15 grādiem, es uztraucos, ka šādas pārmaiņas būs par cēloni jaunai migrēnas lēkmei.
Mana cīņa ar laika apstākļu maiņu ir patiesa un paralizējoša. Tālāk pastāstīšu vairāk par saistību starp migrēnu un spiediena izmaiņām un kā es tieku galā ar to.
Lai gan katram no mums migrēnu izraisa citi cēloņi, tomēr ir kopīgi trigeri/izraisītāji, kas ietekmē visus. Saskaņā ar Amerikas Migrēnas fonda (American Migraine Foundation) datiem vairāk nekā trešdaļa no cilvēkiem ar hronisku migrēnu apgalvo, ka laika apstākļu maiņa bieži vien veicina migrēnas simptomu parādīšanos.
Ar laika apstākļiem saistītie migrēnas izraisītāji ir, piemēram, augsts vai zems gaisa mitruma līmenis, negaidītas vai ievērojamas temperatūras izmaiņas, barometriskā spiediena izmaiņas un spilgta saules gaisma. Tāpēc, dzīvojot ar migrēnu, ikdienā nākas cīnīties ne tikai ar migrēnas radītajām sāpēm, bet arī ar kaut ko tik nekontrolējamu kā laika apstākļi.
Ir nepieciešams veikt vairāk pētījumu, lai atrastu noteiktu saistību starp laika apstākļiem un migrēnas lēkmju rašanos un to, kāpēc spiediena izmaiņas var dažiem izraisīt migrēnas lēkmi. Viens no iespējamiem iemesliem ir, ka, mainoties laika apstākļiem, tiek izjaukts smadzenēs esošās ķīmiskās vielas – serotonīna – līdzsvars, kas attiecīgi veicina migrēnas rašanos.
Spiediena maiņa var arī paplašināt asinsvadus, kas izraisa normai neatbilstošu asinsplūsmu un sekmē migrēnas rašanos.
Es dzīvoju Ņujorkā un laika apstākļu izmaiņas šeit ir ierasta parādība. Līdz ar to esmu pieņēmusi ar laika apstākļu maiņu saistītās migrēnas kā daļu no savas dzīves.
Esmu mēģinājusi dzīvot vietā, kas nav tik pakļauta laika apstākļu maiņai un kur valda sausāks klimats, lai redzētu, vai tādi dzīves apstākļi nes uzlabojumus. Šajā laikā manas migrēnas lēkmes bija vieglākas, bet mokošās migrēnas sāpes vienalga bija spēcīgas. Es nepieredzēju pietiekamu atvieglojumu, lai attaisnotu ilgstošu palikšanu šajā vietā.
Kad es sajūtu tuvojošās laika apstākļu pārmaiņas vai pamanu tuvojamies pelēkas debesis un mākoņus, es apzinos migrēnas iespējamību. Tomēr, neskatoties uz to visu, es cenšos pārāk daudz par to nedomāt. Tas ir ārpus manas kontroles.
Ja es ļautu sev satraukties vai būtu neapmierināta šādā brīdī, tas tikai saasinātu problēmu. Lai gan ir grūti, esmu sapratusi, ka vislabākais risinājums ir situācijas pieņemšana.
Nepieciešamības gadījumā es informēju sev apkārtesošos cilvēkus, ka man varētu sākties migrēna. Es pabrīdinu citus, ka migrēna var ietekmēt mūsu plānus, lai viņiem būtu laiks plānot un pielāgoties situācijai.
Es dzeru daudz ūdens, kad uzzinu par tuvojošos laika apstākļu maiņu. Ūdens dzeršana ir tas, ko es daru vienmēr, kad jūtu tuvojamies migrēnu. Es uzskatu, ka organisma nodrošināšana ar pietiekamu ūdens daudzumu nevar negatīvi ietekmēt situāciju.
Es rūpējos arī par to, lai es neizlaistu ēdienreizes un ēstu veselīgas maltītes, tādējādi nedodot iespēju rasties kārtējai migrēnas lēkmei.
Daudziem no mums ir jācīnās ar migrēnas izraisītājiem, kurus mēs nespējam kontrolēt. Šādās situācijās ir svarīgi atrast veidus, kā sadzīvot ar sāpēm. Pats galvenais ir mēģināt saglabāt pozitīvu noskaņojumu, kā arī meklēt iespējamos risinājumus, kas būtu pielāgoti mūsu vajadzībām.