Dzīve ir salda: uzņēmuma Teva biškopji

Kādā tveicīgā vasaras vakarā uzņēmuma Teva Lietuvas filiāles Cilvēkresursu nodaļas vadītājai Viļņā un viņas kolēģiem radās lieliska ideja. Rezultāts? Lielisks komandas darbs un svaigs, garšīgs medus!

Kur meklējami biškopības projekta pirmsākumi?

Pirms pāris gadiem kādā vasaras pasākumā es un mani draugi uzbūvējām stropu. Piedalījāmies darbnīcā, kuru vadīja profesionāls biškopis. Viņš mums laipni parādīja, kā uztaisīt stropu, un tas mums ļoti atgādināja, cik lieliski mēs sadarbojamies birojā. Pēc tam kāds kolēģis sacīja: "Es vecāku mājās turu bites. Kāpēc gan nepamēģināt izveidot pašiem savu stropu Sicor Biotech-Teva teritorijā?" Tā tas viss sākās, un uzņēmums mūs atbalstīja, piešķirot biškopībai nepieciešamo papildu aprīkojumu."

Kuri darbinieki ša jā pasākumā ir iesaistīti?

Mūsu galvenais biškopis ir Aļģirds Norkūns, API ražošanas komandas jaunākais tehnologs. Samērā daudzi kolēģi piedalījās medus ievākšanā, un ikviens, kurš to nogaršoja, neskopojās ar komplimentiem!

Kāds ir biškopju mērķis – ražot medu labdarībai vai Teva darbinieku priekam?

To mēs darām tikai prieka pēc, kaut arī ir papildu labums – mūsu uzņēmuma apkaimē tiek apputeksnēti koki un puķes. Ievāktais medus ir pieejams mūsu Teva ēdnīcā Viļņā. Daļa no medus tiek sapildīta pudelēs un dāvināta mūsu partneriem, draugiem un kolēģiem citās valstīs.

Vai Teva biškopji Viļņā ir iepriekš darbojušies šajā jomā?

Daudzi mūsu darbinieki biškopību bērnībā mācījās no saviem vecākiem, turpretī citi vienkārši ir entuziasti, kuriem tā ir jauns hobijs, kas sniedz gandarījumu. Vēl citi par to interesējas no zinātniskās perspektīvas, uzzinot vairāk par to, kā medus bites mijiedarbojas savā starpā un ar apkārtējo vidi. 

Kas ir šī hobija lielākais pluss?

Biškopība stiprina mūsu draudzības saites un uzlabo darbu komandā. Ir zināms arī tas, ka medum ir labvēlīga ietekme uz veselību.

Cik daudz medus izdodas saražot?

Mēs sākām ar septiņiem litriem, bet pagājušogad mums izdevās apjomu palielināt līdz 12 litriem.

Kā jūs raksturotu tā garšu?

Manuprāt, tam piemīt brīnumgards ziedu aromāts. Tas tā ir tāpēc, ka nektārs tiek ievākts no dažādiem augiem, tostarp no mīkstpienēm, kļavām, vītoliem, avenēm, liepām un mūsu vietējā reģiona savvaļas puķēm.

Vai kādu jebkad ir sadzēlusi bite?

Nē! Viss tiek darīts profesionāli, un, kad darbojamies ar stropiem, mēs valkājam aizsargtērpus, tāpēc nekādi negadījumi nav notikuši.

Kas Lietuvas bitēs ir īpašs?

Sicor Biotech/Teva bites ir īpašas! Tās mums ir gluži kā komandas biedrenes un draudzenes, jo visi strādājam kopā. Mums visiem ir kopīgs mērķis – palīdzēt cilvēkiem justies labāk.

Kā jūs rūpējaties par stropu un bitēm?

No stropa jāizņem medus rāmīši ar kārēm un tajā jāatstāj apmēram deviņas kāres. Mēs stropu apstrādājam ar īpašu līdzekli, lai pasargātu bites no slimībām. Bitēm bieži vien ir ērces, un, ja bites no tām neatbrīvo un neizārstē, tās ziemā var aiziet bojā. Bites arī ir jāpabaro. Ir jāsagatavo sīrups un jābaro bites caur īpaši izveidotu kasti. Pēc tam, kad līdzeklis no stropa ir izvākts, mēs bites atstājam atpūtai ziemā.


Jums varētu interesēt...



Paziņotas un apbalvotas šā gada nozīmīgākās veselības aprūpes iniciatīvas



Rūpēm par darbinieku mentālo labsajūtu nevajadzētu būt privilēģijai



Atbilstība ir galvenais priekšnoteikums, kas dod mums unikālo iespēju ražot zāles



Mēs veidojam saikni starp laboratorijām un ražotnēm



Veselīgu kopienu veidošana un atbildīga uzņēmējdarbība | Teva



“Teva Baltics” plāno aktīvu globālās ESG stratēģijas ieviešanu vietējā līmenī



Slimnīcas saņēmušas farmācijas kompānijas Teva ziedotās Hydroxychloroquine Sulfate tabletes cīņai...



Būt līderiem - tā ir liela atbildība par pacientiem



Sadarbība, lai taupītu ūdeni



Farmaceitu un aprūpētāju sadarbība Kanādā