5 veidi, kā uzturēt labu mentālo veselību ziemā

Ziema var būt grūta, ja ir garīgās veselības problēmas. Lūk, piecas lietas, ko Sāra Beilija dara, lai ziemā tiktu galā ar depresiju un trauksmi.

Ja esat kaut cik līdzīgs man, tad ziema ir jūsu grūtākais gadalaiks. Garās tumšās dienas, aukstais laiks un sajūta, ka esi ieslodzīts iekštelpās, tas viss savienojumā ar manu otru garīgās veselības problēmu ir iemesls, lai justos vēl 100 reižu sliktāk.

Cik es atceros, šādi ir bijis vienmēr. Sliktāk paliek oktobra beigās, bet janvāra beigās un februāra sākumā ir vissliktāk.

Gada sākumā man bieži vien nav enerģijas, un reizēm ir grūti saprast, vai tas ir manu fizisko traucējumu vai garīgās veselības problēmu dēļ. Laikam ritot, mana depresija pastiprinās un jūtos pilnīgi bezcerīgi.

Ir sajūta, ka esmu iestrēgusi nebeidzamā melnajā caurumā, kas tikai vēlas mani ievilkt sevī.

Katru gadu sajūtas atgriežas kā pulksteņrādītājs

Izmisums, depresija, trauksme, enerģijas trūkums un neticamā spēja stundām ilgi raudzīties griestos vienā un tajā pašā vietā – tās visas ir neatņemamas sastāvdaļas manām ziemas sajūtām.

Lietas, kas man parasti sagādā prieku atlikušajā gada daļā, piemēram, rakstīšana, mani vispār neinteresē. Esmu pārliecināta, ka apkārtējiem to ir satraucoši redzēt, kā arī man pašai to nav viegli izturēt.

Neizlikšos, ka man ir paņēmieni, kā šīs sajūtas apturēt. Tādēļ, ka man nav. Tās atgriežas katru gadu kā pulksteņrādītājs, un es vienmēr saskaros ar grūtībām, kad tās atgriežas. Tomēr ir dažas lietas, ko gadu gaitā esmu iemācījusies, lai mēģinātu un padarītu šo gadalaiku mazliet vieglāku.

Mani galvenie padomi ziemas depresijas pārvarēšanai

  1. Es sev saku, ka tas ir normāli

Tas varētu izklausīties dīvaini, bet pieņemt to, ka ziema ir slikta un ka es katru gadu šo piedzīvošu, ir ļoti svarīgi.

Tas man palīdz beigt cīnīties ar visām “kāpēc esmu šāda?” domām, kā arī vilšanos, kas rodas, kad šis gads neizrādās labāks par pagājušo gadu. Šīs domas allaž visu pasliktina.

Šobrīd es zinu, ka ziemā tas atkārtosies un tas ir normāli, un es to pieņemu. Lai arī tas ir biedējošs laiks, tagad zinu, ka tas beigsies un zināmā mērā viss kļūs labāk, kā katru gadu.

  1. Es izmantoju vienkāršas lietas, lai novērstu domas.

Ja trūkst motivācijas, var būt grūti kaut ko izdarīt. Pat tad, ja jums izdodas kaut ko iesākt, koncentrēšanās, kas nepieciešama, lai turpinātu, var būt grūti uzturama. Tā vietā man patīk darīt vienkāršas lietas.

Piemēram, muļķīgas filmas, krāsošanas grāmatas, gatavošana, mūzikas klausīšanās vai vienkārši galda spēļu spēlēšana ir vienkārši veidi, kā palīdzēt novirzīt domas.

Kāpēc gan nepamēģināt pajautāt apkārtējiem, vai viņi var palīdzēt gadījumos, kad nepieciešama lielāka koncentrēšanās.

  1. Es pavadu laiku ar draugiem un ģimeni

Ja esat tāds/tāda pats/-i kā es, ziema droši vien ir laiks, kad labprātāk paliktu viens/-a, jo varbūt jūties patiešām nesabiedrisks/-a. Tomēr man šķiet, ka lieliska laika pavadīšanas iespēja ir,esot kopā ar tiem, kas mani saprot.

Ja jums ir kāds, ar ko varat satikties, lai vienkārši pastaigātos vai papļāpātu, tas var būtiski ietekmēt jūsu dienu. Galu galā, ja jums kāds ir vienkārši blakus, jūs vairs nejūtaties vientuļš.

  1. Es dodos pastaigā

Dažreiz man šķiet, ka pastaiga, pat tad, kad ir auksts, var man ļoti labi palīdzēt. To vienmēr ieteicams darīt dienas gaišajā laikā, jo tas palīdzēs mazināt sajūtu, ka visa apkārtējā pasaule ir tumša.

Vienmēr ir patīkami, ja ir kāds (arī suns), ar ko pastaigāties, bet, ja vēlaties pastaigāties vienatnē, tad tikpat noderīgi būs to darīt, klausoties mūziku.

  1. Es pavadu laiku ar mājdzīvniekiem

Gadu gaitā maniem mājdzīvniekiem ir bijusi liela loma manas kopējās garīgās veselības uzlabošanā. Viņi mani ir atgriezuši atpakaļ no bezdibeņa malas un arī palīdzējuši man sajust, ka neesmu viena.

Ja jums mājās ir kāds mājdzīvnieks, vienkārši būšana kopā ar tiem, glāstīšana un spēlēšanās var patiešām palīdzēt uzlabot noskaņojumu.

Atziņas

Vienmēr atcerieties, ka tas ir normāli ziemu uzskatīt par grūtu – īpaši, ja jums ir depresija vai trauksme.

Tas nav nekas tāds, par ko vajadzētu kaunēties. Es zinu, ka pie šāda domāšanas veida varētu būt grūti nonākt, bet, ja tas izdodas, tas var būt solis uz priekšu, lai aukstākie mēneši šķistu mazliet vieglāki.

Tās ir tikai dažas lietas, kas darāmas ziemas laikā, lai palīdzētu parūpēties par sevi, tāpēc nebaidieties izmēģināt dažādus variantus, kamēr atradīsiet to, kas ir jums piemērotākais.

NPS-EE-NP-00177

Šis raksts man šķita:


Jums varētu interesēt...


article

Stresa mazināšana: Miera pārvaldīšanas māksla haotiskajā pasaulē


article

Dažkārt psihiskās slimības daudzus gadus ir apslēptas un pirmie simptomi parādās tikai pusaudža vecumā.


article

Izvairīties no trauksmes


article

Kā palīdzēt mīļotajam pārciest panikas lēkmi

Keta Naiša

article

Kas mums visiem jāzina par vīriešu garīgo veselību


article

Manas depresijas dīvainās izpausmes


article

Kā šausmu filma man palīdzēja pārvarēt trauksmi


article

3 ieteikumi aprūpētājiem komunikācijai ar aprūpējamajiem

Marks Lorenss

article

Četras īpašības, kas piemīt labam klausītājam

Keta Naiša

article

Trauksmes un depresijas mazināšana sirds slimniekiem

Teva