Kas mums visiem jāzina par vīriešu garīgo veselību

Uzziniet, kā atpazīt citu cilvēku garīgās veselības traucējumus, kā arī par simptomiem, ko biežāk novēro vīriešiem, nekā sievietēm.

Organizācijas “Mental Health America” dati liecina, ka vairāk nekā 6 miljoni vīriešu ASV katru gadu izjūt depresijas simptomus un vairāk nekā 3 miljoni izjūt trauksmi. Apvienotajā Karalistē 40 % vīriešu nekad ne arvienu nav runājuši par savu garīgo veselību – 29 % apgalvo, ka ir “pārāk nokaunējušies”, lai par to runātu, bet 20 % apgalvo, ka sabiedrībā ir negatīva aizspriedumaina attieksme šajā jautājumā.

Šī situācija varētu būt pasliktinājusies kopš COVID-19 pandēmijas. Aptaujā, kas tika veikta 115 valstīs un kurā piedalījās vairāk nekā 12 miljoni pieaugušo, tika uzsvērts vīriešu garīgās veselības krīzes mērogs, tostarp ziņots par depresiju un trauksmi, kā arī bažām par mājsaimniecību finansiālo situāciju. Ziņojums tika publicēts “British Medical Journal” 2022. gada aprīlī un aicināja uz unikālu, tas bija papildināts ar īpašu aicinājumu pieņemt rīcības plānu, kas būtu orientēts uz vīriešiem un kurā būtu iekļautas specifiski viņiem raksturīgas vajadzības.

Rezultāti liecināja, ka visās valstīs vidēji 37 % vīriešu ziņoja par depresijas sajūtu un 34 % ziņoja par trauksmi. Šis problēmas ievērojami vairāk ietekmēja jaunus vīriešus, un arī dažādās valstīs tas būtiski atšķīrās. Piemēram, par depresiju ziņoja 18% respondentu Dānijā un 64% respondentu Turcijā.

Satraucoši, ka valstīs ar augstiem ienākumiem pašnāvību veic trīs reizes vairāk vīriešu nekā sieviešu, teikts Pasaules veselības organizācijas (PVO) ziņojumā no 2018. gada.

Kā pamanīt garīgās veselības problēmu pazīmes.

Daudzos gadījumos vīrieši un sievietes ar garīgās veselības problēmām, piedzīvo vienu un to pašu. Ja raizējaties, ka jums vai kādam citam varētu būt garīgās veselības problēmas, varētu pievērst uzmanību šādām bieži sastopamām pazīmēm un simptomiem:

  • Pastāvīgs uztraukums
  • Nepārvaramas skumjas
  • Attālināšanās no draugiem un ģimenes
  • Grūtības koncentrēties
  • Nogurums
  • Fiziski simptomi, piemēram, elpas trūkums vai galvassāpes

Lai gan daudzi no šiem simptomiem ir universāli, dažas pazīmes vīriešiem ir sastopamas biežāk nekā sievietēm, tostarp:

  • Narkotiku lietošana/zāļu ļaunprātīga lietošana
  • Dusmas un aizkaitināmība
  • Pārstrādāšanās
  • Miega traucējumi
  • Neapdomīga rīcība

Kur meklēt palīdzību

  • Ģimenes ārsts ir labs sākumpunkts, lai uzzinātu par palīdzības iespējām gmentālās veselības traucējumu gadījumā.
  • “Teva Life Effects” arī ir noderīgs resurss informācijas iegūšanai. Bez tam šeit ir publicēti pacientu stāsti gan no Eiropas, gan ASV.

Uzņēmumam “Teva” rūp darbinieku mentālā veselība

Kompānijā arvien vairāk rūpējas par labsajūtu darbavietā un katru gadu rīko četras tematiskas labsajūtas nedēļas darbiniekiem visā pasaulē. Šogad tika organizēts kafijas rīts tieši mūsu darbiniekiem vīriešiem, kurā varēja apspriest mentālās veselības problēmas, kā arī noklausīties pašnāvību profilakses labdarības organizācijas “Andy’s Man Club” pārstāvja lekcija. “Teva” darbiniekiem bez maksas pieejama arī jauna lietotne mentālās veselības profilaksei.

NPS-EE-NP-00177

Šis raksts man šķita:


Jums varētu interesēt...


article

Stresa mazināšana: Miera pārvaldīšanas māksla haotiskajā pasaulē


article

Dažkārt psihiskās slimības daudzus gadus ir apslēptas un pirmie simptomi parādās tikai pusaudža vecumā.


article

Izvairīties no trauksmes


article

Kā palīdzēt mīļotajam pārciest panikas lēkmi

Keta Naiša

article

5 veidi, kā uzturēt labu mentālo veselību ziemā

Sāra Beilija

article

Manas depresijas dīvainās izpausmes


article

Kā šausmu filma man palīdzēja pārvarēt trauksmi


article

3 ieteikumi aprūpētājiem komunikācijai ar aprūpējamajiem

Marks Lorenss

article

Četras īpašības, kas piemīt labam klausītājam

Keta Naiša

article

Trauksmes un depresijas mazināšana sirds slimniekiem

Teva