Sirds mazspēja nenozīmē, ka jāatsakās no ceļošanas un lidošanas. Patiesībā, veicot dažus piesardzības pasākumus, ceļojums var izdoties labāk nekā jebkad. Roberts Obejs izskaidro, kādēļ ceļotājam ar sirds problēmām plānošana ir prioritāte.
Pasaulei atveroties un iestājoties vasarai, zinu, ka atkal jāsāk domāt par brīvdienām. Es vienmēr esmu bijis aizrautīgs ceļotājs, bet šoreiz tas nozīmē ceļot, slimojot ar sirds mazspēju.
Ir normāli satraukties par ceļošanu cilvēkam ar sirds problēmām. Labākos padomus, kurus man ir snieguši par ceļošanu ar sirds mazspēju, var apkopot četros punktos:
Šajā rakstā es jums palīdzēšu saprast, kas tieši jādara. Es ceru, ka tas būs noderīgi!
Ķermenim ir veidi, kā paziņot, vai tas, ko darāt, ir piemērots cilvēkam ar sirds mazspēju vai citām sirds problēmām. Ķermenis ir smalki noskaņots mehānisms. Tas ir attīstījies, lai palīdzētu cilvēkam efektīvi funkcionēt.
Tas var brīdināt, ja kaut kas īsti nav kārtībā. Šīs brīdinājuma zīmes parasti ir zināmas kā simptomi, piemēram:
Cilvēkam ar sirds mazspēju vai sirds problēmām, ceļojot pirmajā vietā jābūt ķermenim, bet otrajā ‒ prātam. Es zinu, ka nepiedalīšanās aktivitātēs vai iziešana uz kompromisiem var būt apbēdinoša. Neskatoties uz to, nekad nevajadzētu novērtēt par zemu ķermeņa agrīno brīdinājuma sistēmu. Ja tā liek par sevi manīt, tad tam ir iemesls!
Man patika garas pastaigas. Šobrīd, garas pastaigas nav piemērotas, jo sirds mazspēju pavada smaga aizdusa un liels nogurums.
Tādēļ nevar visās brīvdienās ieplānot pastaigas. Tomēr es varu plānot brīvdienas, kurās iekļauju īsas pastaigas atpūtas režīmā.
Man trūkst elpas arī lielā karstumā vai aukstumā. Es saprotu, ka nav vērts pastiprināt sirds problēmas, braucot uz ļoti karstu vai ļoti aukstu valsti. Es ne tikai to neizbaudīšu, bet tas arī būs slikti manai veselībai.
Šī iemesla dēļ, es izvēlos pavadīt brīvdienas AK, jo es zinu, ka šejienes mērenā gaisa temperatūra ir man piemērota. Ekstrēmi laika apstākļi var radīt papildu slodzi ne tikai man, kuram ir sirds mazspēja, bet arī jebkura cilvēka sirdij, tādēļ pirms doties uz eksotiskām vietām, konsultējieties ar savu ģimenes ārstu.
Zinu, ka daudziem ir paticis brīvdienās „dedzināt sveci no abiem galiem”, bet vai tas tiešām ir prātīgi? Vai nav labāk atrasties tuvāk mājām un izbaudīt relaksējošu atpūtas brīdi, gardus ēdienus un labu sabiedrību?
Ne vienmēr cilvēkiem ar sirds problēmām ir bīstami lidot. Tomēr man palikšana tuvu mājām ir saprātīgs lēmums.
Protams, ir grūti sevi ierobežot brīvdienās. Tomēr problēmas ar sirds veselību var sabojāt ceļojumu.
Patiesas sarunas: VAS vislabāk zinās, kas jums ir piemērots. Jums var nepatikt padoms, bet tas nenozīmē, ka tas nav pareizs.
VAS var ieteikt jums piemērotus ceļojumu veidus, piemēram,
Dažkārt VAS var iebilst pret ceļošanu, ja ir sirds mazspēja. Īpaši pret gariem pārlidojumiem.
Tādā gadījumā vaicājiet, kādas ir ieteicamās alternatīvas. Varbūt drošāks ir kruīzs vai īsi pārlidojumi uz valstīm, kas atrodas tuvāk?
VAS zinās, kādi ir ierobežojumi zāļu vešanai uz ārzemēm. Diemžēl ne visas zāles ir pieejamas citās valstīs, bet ģimenes ārsts var piedāvāt alternatīvu. Dažreiz konkrēts zīmols var nebūt pieejams, bet iespējams lietot tās pašas zāles ar citu nosaukumu. Sīkāka informācija par to arī būs jūsu VAS.
Jūsu VAS var izsniegt arī vēstules un apliecinājumus kas nepieciešami, ceļojot ārkārtas situācijā.
Īsāk sakot, viņi zina, kas ir vispiemērotākais!
Vissvarīgākais padoms ir izplānot katru ceļojuma detaļu.
Kad plānošana pabeigta, turpiniet to vēl mazliet. Pēc tam plānojiet, kas notiks, ja plāni neizdosies. Cilvēki runā, ka nepieciešams plāns B, bet es domāju, ka vajag arī plānu C un D!
Tas prasa lielas organizatoriskās pūles, bet ir labākais veids, kā nodrošināt, ka jums, slimojot ar sirds slimību un tomēr dodoties ceļojumā, būs baudāmas un drošas brīvdienas.
Dažas lietas, par ko padomāt
Veselība un ārkārtas situācijas, kas saistītas ar veselību, ir svarīgākais iemesls, kāpēc veikt ceļojuma apdrošināšanu, jo neatliekamā palīdzība citā valstī var būt ļoti dārga.
Nekad neplānojiet ceļojumu bez apdrošināšanas. Lai gan dzīvojot Apvienotajā Karalistē, mani ārstēšanās izdevumi tiek apmaksāti, ceļojuma apdrošināšana mani pasargā šādos gadījumos:
Šādas situācijas var radīt lieku stresu, kas var traucēt sirdsdarbību. Es pārliecinos, vai apdrošināšana sedz abus gadījumus, nevis riskēju ar veselības pasliktināšanos tādu iemeslu dēļ, kurus varu viegli novērst.
Es zinu, ka brīvdienu apdrošināšana cilvēkiem ar sirds mazspēju ir dārga.
Standarta veselības apdrošināšanā vairumā gadījumu netiek iekļautas sirds veselības problēmas.
Apdrošinātāji var painteresēties arī par:
Atrodiet specializētu medicīnisko apdrošinātāju, kurš iekļaus apdrošināšanā gan jūsu pamatslimības, gan pavadslimības.
Jā, jūs maksāsiet vairāk. Tomēr, kaut kam noejot greizi, jūs priecāsieties, ka samaksājāt vairāk.
Cik var izmaksāt sirdsmiers?
Vai esat iesaiņojis atbilstīgas drēbes, apavus un tualetes piederumus savam ceļojumam?
Vai jums ir pietiekami daudz zāļu visam ceļojumam, arī tad, ja brauciens ir ilgāks, nekā plānojāt? Vai jums ir atļauja pārvadāt konkrētas zāles (piemēram, ja lietojat kādus psihotropos vai narkotiskos medikamentus)?
Zāles ir atļauts pārvadāt rokas bagāžā, jo koferis var pazust. Kādā veidā esat nodrošinājies pret bagāžas nozagšanu, pazušanu vai sabojāšanu lidostā?
Vai jūs varat pacelt savas somas? Ja ne, kā jūs tās transportēsiet? Atcerieties, ja jums ir grūti nest savas somas, tad tā būs slodze arī jūsu sirdij!
Saskaņā ar British Cardiovascular Society guidelines (Lielbritānijas Sirds un asinsvadu biedrības vadlīnijas) vairums cilvēku ar sirds problēmām, tostarp sirds mazspēju, var ceļot bez īpaša riska savai veselībai.
Tomēr pirms lidojuma biļešu rezervēšanas jums par to vienmēr jāpārliecinās pie sava ģimenes ārsta vai VAS. Tas ir īpaši svarīgi, ja jums nesen ir bijis infarkts, sirds operācija vai esat pavadījis ilgāku laiku slimnīcā. Daži ģimenes ārsti neiesaka lidot, ja cilvēkam ir sirds problēmas.
Ja lidot, slimojot ar sirds mazspēju vai citu slimību, ir droši, jāizplāno ceļojuma loģistika. Vai, ierodoties lidostā, būs nepieciešama palīdzība, lai pārvietotos? Vai būs nepieciešams papildu skābeklis? Vai jums ir elektrokardiostimulators vai implantējams automātisks defibrilators (ICD)? Tādā gadījumā attiecīgajām lidostām un aviolīnijām par to jāpaziņo iespējami laicīgi. Sliktākais jums brīvdienās ir lieks stress!
Jums arī jābūt labi informētam par laika zonām. Laika zonu maiņa var apgrūtināt zāļu lietošanu noteiktā laikā. Ceļojuma dienā pārliecinieties, ka lietojat tās, kā parasti, ja vien ārsts neiesaka ko citu. Ja laika zonu maiņa draud izsist jūs no ritma, var būt noderīgi iestatīt atgādinājumus telefonā vai pulkstenī. Vienmēr labāk nodrošināties, nekā pēc tam nožēlot.
Jāpadomā arī par braucieniem no lidostas uz viesnīcu. Paļaušanās uz sabiedrisko transportu var nebūt labākā ideja – pārbaudiet savu galamērķi. Es vienmēr rezervēju braucienu ar profesionāliem pārvadātājiem, kas ir informēti par lidojumu kavēšanos, atcelšanu utt. un nepametīs jūs likteņa varā, ja būs izmaiņas lidojuma grafikā.
Arī ja neplānojat lidot, jums vienalga labi jāizplāno savs brauciens. Ja braucat ar mašīnu, cik pieturas pauzes jums vajadzēs? Izmantojiet karti vai tiešsaisti un atzīmējiet dažas iespējamās pieturvietas savam braucienam.
Tāpat jums jāņem vērā citi praktiski jautājumi. Kas notiek, ja transportlīdzeklis avarē? Vai esat paņēmis līdz pietiekamu daudzumu pārtikas, dzērienu un zāļu, kuras ir viegli pieejamas?
Pareizā galamērķa izvēle plānošanas stadijā var nodrošināt lieliskas brīvdienas vai sagraut tās.
Cik tālu tas atrodas no lidostas? Garš brauciens ar automobili pēc gara lidojuma radīs lieku spriedzi jūsu veselībai.
Kāds ir jūsu galamērķa ģeogrāfiskais stāvoklis un vides apstākļi?
Vai tas ir kalnains apvidus? Kā jūs pārvietosieties, ja jums vajag pārvietošanās palīglīdzekļus vai ģimenes ārsts ir ieteicis nepārspīlēt ar kustībām?
Vai tur ir trokšņaini vai mierīgi? Cik tālu mājvieta atrodas no galvenajām izklaides vietām galamērķī?
Vai varēsiet galamērķī darīt visu, ko vēlaties, vai jums vajadzēs pārvietoties ar automobili, autobusu vai kuģi?
Kur varēsiet apstāties, lai atpūstos?
Tas viss, iespējams, izklausās pārspīlēti, bet ceļošana, slimojot ar sirds slimībām, prasa rūpīgu plānošanu. Kā es turpinu uzsvērt, pēdējais, kas mums visiem ir vajadzīgs, ir lieks stress.
Mājvietas izvēle ir ļoti, ļoti svarīga Man mājvieta parasti ļauj izbēgt no brīvdienu galamērķu kņadas.
Kāda ir jūsu mājvieta? Vai jums nepieciešami palīglīdzekļi vai aprīkojums? Vai tur nav pārāk daudz kāpņu vai pakāpienu? Vai tajā ir lifts uz citiem stāviem vai ratiņkrēslu rampas?
Vai mājvieta atrodas kalnā? Tādā gadījumā, kā tiksiet augšā un lejā pa slīpo nogāzi?
Vai jums ir kontaktinformācija, ko izmantot ārkārtas situācijā? Cik tālu atrodas tuvākā slimnīca? Un tā tālāk.
Patiesībā atrakcijas un dažādas aktivitātes veido brīvdienas! Jo vairāk iemeslu iepriekš izplānot, ko jūs vēlētos apmeklēt, vai kur piedalīties.
Ko jūs gribētu darīt? Vai tas ir piemēroti cilvēkiem ar sirds problēmām? Ja jūs to darīsiet, ko tas no jums prasīs? Kur un kā jūs no tā atpūtīsieties?
Ja apmeklējat atrakciju, kāda ir piekļuve? Vai ir iespējams noīrēt pārvietošanās aprīkojumu? Vai tur ir lifts, lai iztiktu bez kāpnēm? Vai ir laba ventilācija?
Tas izklausās dīvaini – plānot izbaudīt. Par to bieži nepadomā, bet tas var radīt saspīlējumu.
Ar izbaudīšanas plānošanu es saprotu:
Ja jūsu stāvoklis ir stabils, tad nav iemesla pārtraukt ceļot sirds mazspējas vai citu problēmu gadījumā. Galu galā, mēs zinām, ka brīvdienu atpūta un vides maiņa var darīt brīnumus ar mūsu garīgo veselību.
Apspriežoties ar VAS, jūs pietiekami labi varēsiet saprast, vai jūsu veselība atļauj ceļot. Var gadīties, ka vajadzēs mainīt brīvdienu atpūtas veidu, izvēloties jūsu spējām piemērotāku.
Un visbeidzot, labākais, ko varat darīt, lai ar garantiju izplānotu veiksmīgas brīvdienas, ir plānot, plānot un vēlreiz plānot!
Pirms došanās ceļā jūs varat novērst tik daudzus riskus! Rīkojoties šādi, jums būs ne tikai mierīgs prāts, bet labāka iespēja izbaudīt brīnišķīgas, relaksējošas brīvdienas. Tieši to, kas mums visiem ir vajadzīgs!
NPS-EE-NP-00089