6 veidi, kā pēc sirdslēkmes atgūt savā dzīvē pozitīvu noskaņojumu

Getty Images / SDI Productions

Sirdslēkme var būt diezgan postošs dzīves notikums, un jums var rasties jautājums, kā turpināt dzīvot. Pēkšņa sirdslēkme 38 gadu vecumā atstāja uz mani pamatīgu ietekmi.

Pēc pārdzīvotās sirdslēkmes es varēju padoties un ieslīgt depresijā, domājot, ka man vairs nav nekā, kādēļ būtu vērts dzīvot. Es varēju ļauties domām, ka mana dzīve tuvojas beigām, jo mana sirds ir nevesela. Es varēju sev iegalvot, ka neko nevaru darīt, jo nespēju pasargāt savu sirdi.

Tā vietā es nolēmu koncentrēties tikai uz labo savā pieredzē. Guļot intensīvās terapijas nodaļā, es izvēlējos palūkoties uz dzīvi no pozitīva skatupunkta.

Lūk, seši veidi, kā atguvu pozitīvu noskaņojumu pēc piedzīvotās sirdslēkmes.

Es sāku rakstīt emuāru

Ārstējoties slimnīcā, man bija ļoti daudz jautājumu. Es nojautu, ka arī citiem cilvēkiem, nonākot šādā situācijā, ir līdzīgas izjūtas. Tāpēc es izdomāju pierakstīt visu, kas notiek ar mani, tādējādi daloties ar savu pieredzi, lai palīdzētu citiem.

Es nolēmu izveidot savu emuāru, , cerot, ka šis emuārs iedvesmos citus parūpēties par savu veselību. Tāpat es cerēju, ka šis emuārs iedvesmos arī mani pašu parūpēties par manas sirds veselību.

Nejūtaties gatavs dalīties ar visiem savā stāstā? Nevēlaties piedzīvot lieku stresu, uzņemoties kādas saistības? Iegādājieties dienasgrāmatu un pierakstiet par piedzīvoto tik daudz, cik pats vēlaties. Piefiksējot savas domas un sajūtas, jūs varat palīdzēt sev tikt galā ar stresu pēc piedzīvotās sirdslēkmes.

Es sāku apmeklēt psihoterapeitu

Depresija pēc sirdslēkmes ir ierasta parādība daudziem cilvēkiem. Man bija, t.s., izdzīvotāja vainas apziņa, un es prātoju, kāpēc tieši es izdzīvoju un tik daudzi citi ne.

Dažus mēnešus pēc piedzīvotās sirdslēkmes ar šīm domām vērsos pie kardiologa, un viņš ieteica man doties vizītē pie psihoterapeita.

Depresijai ir gan kāpumi un kritumi, un psihoterapija man palīdzēja tikt galā ar depresijas izraisītajiem simptomiem un pārvarēt negatīvo domāšanu.

Mana psihoterapeite ir lieliska klausītāja un palīdz man mainīt savas domas un ieradumus. Viņa palīdzēja man saprast, ka ir kāds noteikts iemesls, kāpēc esmu šeit, un ka man nevajadzētu uzskatīt savu dzīvi par pašsaprotamu, bet gan būt pateicīgai un izbaudīt katru minūti. Man tagad ir viss nepieciešamais, lai praktizētu pozitīvo domāšanu brīžos, kad jūtos nomākta.

Ne visiem ir nepieciešams konsultēties tieši ar psihoterapeitu, bet ir ļoti svarīgi saņemt palīdzību, ja jums ir depresija.

Es apmeklēju savu psihoterapeiti reizi trijās vai četrās nedēļās. Viņa ir pastāvīgs atbalsts, kas palīdz man justies pozitīvi.

Es sāku kolekcionēt lietas, kam ir sirds forma

Kad biju maza meitene, man ļoti patika sirds attēli un lietas sirds formās. Mana istaba bija izrotāta ar spilveniem sirds formā, man bija gultas pārklājs ar sirsniņām, kā arī tapetes ar siržu rakstu.

Pēc sirdslēkmes šī aizrautība atgriezās pie manis. Es atkal esmu sākusi kolekcionēt mazus dekoratīvus nieciņus sirds formā. Es pērku rotājumus, spilvenus, apģērbu (mans iecienītākais pirkums!), paklājus un rotaslietas ar sirsniņām.

Šis simbols man nemitīgi atgādina, cik esmu laimīga, būdama dzīva. Man šajā dzīvē ir dota otra iespēja, un katru dienu esmu pateicīga par to.

Man visapkārt ir iedvesmojošas domas

Pie sienām esmu pielikusi iedvesmojošus citātus, lai tie man atgādinātu, cik ļoti man ir paveicies. To lasīšana mani uzmundrina brīžos, kad esmu nomākta.

Pat darba datorā parolei izmantoju iedvesmojošu citātu. Tā pārlasīšana no rīta ir lielisks veids, kā sākt dienu.

Es trenēju pacietību

Mans ārsts teica, ka sirds veselības uzturēšanai man ir nepieciešams miers un jāizvairās no stresa. Man tas nozīmēja pacietības trenēšanu.

Es vairs nedusmojos un neuztraucos, kad atrodos sastrēgumā (kas, starp citu, notiek ļoti bieži). Sastrēgums varētu būt izveidojies kāda negadījuma dēļ un tas savukārt nozīmē, ka kādam šī diena ir izvērtusies krietni sliktāka nekā man. Tā vietā, lai būtu neapmierināta, es izsaku savu pateicību un noskaitu lūgšanu.

Es cenšos būt pacietīga pat stāvot garā rindā pārtikas veikalā. Jums, iespējams, ir jāgaida rindā, jo, piemēram, kāda vecmāmiņa nespēj tik ātri saskaitīt naudu.

Nav iespējams zināt, ar kādām grūtībām saskaras vai ko pārdzīvo cits cilvēks, tāpēc esiet pacietīgi. Es sev atgādinu, ka man ir dota iespēja dzīvot.

Pēc sirdslēkmes šāda domāšanas maiņa man ir palīdzējusi kļūt daudz pacietīgākai. Mans stresa līmenis ir ievērojami samazinājies.

Es sniedzu atbalstu savai kopienai

Es darbojos kā brīvprātīgā Amerikas Sirds asociācijā (American Heart Association). Es priecājos, ka pati varu palīdzēt un sniegt atbalstu organizācijai, kas dara tik daudz laba citiem cilvēkiem ar sirds slimībām.

Kopš sirdslēkmes es katru gadu nenogurstoši darbojos, lai savāktu līdzekļus Amerikas Sirds asociācijas vietējai iniciatīvai “sirds pastaigas” manā reģionā. Šogad esmu savākusi 5000 $ no draugiem, sadarbības partneriem, ģimenes un kolēģiem.

Iesaistieties kā brīvprātīgais jebkurā iniciatīvā, kas jums ir ļoti svarīga. Jūs jutīsieties labi, sniedzot ieguldījumu sabiedrībai un tas palīdzēs arī jums justies pozitīvāk noskaņotam.

Piedzīvotā sirdslēkme man deva pilnīgi jaunu skatu uz dzīvi. Manī ir radusies līdzjūtība pret citiem cilvēkiem, un es esmu kļuvusi par labāku cilvēku. Tas, ka esmu daudz pozitīvāk noskaņota, liek man justies lieliski — pat sliktajās dienās.

 
LA/TV/20/0011 Jūlijs 2020


AVOTI

Šis raksts man šķita:


Jums varētu interesēt...


article

Kā cukura diabēts var ietekmēt sirdsdarbību

Robs Obejs

article

Īsa pamācība ceļošanā, ja ir sirds mazspēja

Robs Obejs

article

Problēmas, kas saistītas ar pacientu līdzestību sirds un asinsvadu slimību ārstēšanā

Teva

article

Kā sirds slimības ir mainījušas manu dzīvi? Vai es varēju to novērst?

Teva

article

Trauksmes un depresijas mazināšana sirds slimniekiem

Teva

article

Mana asinsspiediena žurnāls

Teva

article

5 veidi, kā aprūpētāji var palīdzēt pēc sirdslēkmes

Kimbija Jagnandāna

article

6 padomi, kā pēc sirdslēkmes ievērot jauno uztura plānu

Kimbija Jagnandāna

article

Pārdzīvot sirdslēkmi un mācīties sākt dzīvi no jauna

Džefs Brīss

article

Maldīgie priekšstati par sirds slimībām

Kimbija Jagnandāna