Noteikumi

Latvijā organizētās programmas Cilvēciskas rūpes par veselību 2024 noteikumi un nosacījumi

Mēs, Teva Baltics, uzskatām, ka rūpes par pacientiem sniedzas tālāk par ārstēšanu un medikamentu lietošanu. Mēs vēlamies palīdzēt uzlabot pacientu dzīvi un atbalstīt viņu ģimenes un aprūpētājus arī citos veidos, paužot empātiju un cieņu pret cilvēci.

Mēs uzskatām, ka ir jāveicina iniciatīvas, kas sekmē veselības aprūpes cilvēciskošanu. Tāpēc mēs izveidojām Cilvēciskas rūpes par veselību programmu, ko Teva organizē vairāk nekā desmit valstīs visā pasaulē un 2024. gadā uzsāks programmas īstenošanu visās Baltijas valstīs. Programmas ikgadējās balvas tiek pasniegtas par neatkarīgām veselības aprūpes iniciatīvām, kas palīdz uzlabot pacientu, viņu ģimeņu un aprūpētāju dzīvi un aprūpi.

PROGRAMMAS NOTEIKUMI UN NOSACĪJUMI:

PRASĪBAS DALĪBNIEKIEM

1. Ar programmas Cilvēciskas rūpes par veselību palīdzību UAB Teva Baltics (turpmāk tekstā – TEVA) vēlas novērtēt to bezpeļņas organizāciju darbu, kuras izstrādā projektus, aktivitātes un solidaritātes iniciatīvas, kas

  • ļauj pēc iespējas vieglāk sadzīvot ar un pārvarēt grūto slimības pieredzi, radot ērtu un drošu vidi pacientiem un viņu ģimenēm;
  • mazina/novērš bailes, sniedzot psiholoģisku un fizisku atbalstu,
  • cilvēcisko slimnīcas procesus, lai palīdzētu pacientiem visu laiku nedomāt par savu slimību un rast pozitīvu attieksmi (turpmāk – Projekti).

Tiks izskatīti tikai tie projekti, kas, papildus iepriekšminētajam, atbildīs iepriekš izvirzītajam mērķim un nosacījumiem, un saturēs šādu informāciju:

  • Īss projekta apraksts: projekta mērķis, mērķauditorija, projektam nepieciešamais kopējais budžets;
  • Pieteikuma iesniegšanas dienā projektam jābūt īstenotam vai īstenošanas stadijā;
  • Projektam jābūt ilgtermiņa (t. i., nepārtrauktam vismaz 3 mēnešus) un visaptverošam, un tas nedrīkst sastāvēt no atsevišķām iniciatīvām bez turpinājuma iespējām;
  • Projektam ir jāatbilst pieteikuma iesniedzēja struktūras statūtos noteiktajiem / reģistrētajiem mērķiem un darbībām;
  • Projekta ietvaros īstenotā darbība nedrīkst ietvert tehnoloģisko vai datortehnisko iekārtu iegādi, lai sasniegtu norādītos mērķus;
  • Projekts jāīsteno valsts teritorijā;
  • Projekta sponsori (ja tādi ir);
  • Atsauksmes no sniegtā pakalpojuma dalībniekiem / saņēmējiem (3 atsauksmes, parakstītas);
  • Minimālais apjoms: 1–2 lappuses, maksimālais apjoms: 10 lappuses

Projekta balvai var pieteikties nevalstiskās organizācijas (bezpeļņas organizācijas), tostarp fondi un biedrības, kas aktīvi darbojas vismaz vienu gadu.

2. Pieteikuma iesniedzēji, kuri īsteno projektus, kas atbilst iepriekšējā sadaļā aprakstītajiem kritērijiem (turpmāk tekstā – Pretendenti) var iesniegt savu projektu konkursam. Pieteikums jāiesniedz no 2024. gada jūlija līdz 2024. gada 14. oktobrim (23.59), aizpildot veidlapu tīmekļa vietnē lv/humanizehealth/application-form/ latviešu vai angļu valodā. Katrā pieteikumā jānorāda šādi dati:

2.1 Pieteikuma iesniedzēja identifikācija.

2.2 Projekta apraksts, tostarp informācija par attiecīgajām projekta iezīmēm (pieņēmumi, īstenošanas metode, provizorisks pieņēmumu īstenošanas novērtējums, citi).

Pieteikumam jāpievieno papildu materiāli, tostarp jebkuri materiāli, kas atspoguļo un ilustrē projektu, piemēram, projekta dokumentācija, paziņojumi presei, radošie materiāli, videomateriāli, statistikas, pētījumu un novērtējuma dati, saites uz tīmekļa vietnēm – datnes var pievienot pdf, doc, jpg, ppt, png vai tiff formātā.

Lai Teva varētu izskatīt pieteikumu, pieteikuma iesniedzējam ir jāiesniedz dokumenti, kas apliecina darbības juridisko formu un priekšmetu (piemēram, izraksts no Valsts tiesu reģistra, izraksts no biedrību/ nodibinājumu reģistra, statūti – atkarībā no organizācijas veida).

2.3 Iesniedzot projekta pieteikumu konkursam, pieteikuma iesniedzējs:

2.3.1 apliecina un garantē, ka projekta materiālu iesniegšana Teva, kā arī satura licencēšana (19. sadaļa turpmāk) nepārkāpj trešo pušu tiesības;

2.3.2 apliecina un garantē, ka gadījumā, ja materiālos ir iekļauti personu attēli un/vai jebkāda informācija par personām, viņš / viņa ir saņēmis(-usi) šo personu piekrišanu sniegt materiālus Teva, lai piedalītos konkursā, kā arī piešķirt Teva licenci, kas minēta 19. punktā turpmāk.

Pieteikuma iesniedzējs uzņemas atbildību par jebkādām prasībām pret Teva, kas izriet no pieteikuma iesniedzēja iepriekšminētajiem nepatiesajiem apgalvojumiem un apliecinājumiem.

Teva nesaglabā un neatgriež pieteikuma materiālus.

3. Iesniegtās dokumentācijas labojumi ir pieļaujami, ja pieteikumu iesniegšanas termiņš ir atvērts, izņemot iespēju, ka pēc pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām var tikt pieprasīti paskaidrojumi par dokumentāciju, kas iesniegta kopā ar pieteikumu. Tomēr 2. punktā norādīto dokumentu nosūtīšana pēc termiņa beigām vai nenosūtīšana, vai ja trūkst daļa informācijas, kas jāpievieno pieteikumam, būs automātisks iemesls izslēgšanai bez jebkādas saziņas ar ieinteresēto pusi.

4. Lai pieteikumu iesniedzējus varētu apstiprināt Teva noteiktajos iekšējos procesos, tiem ir jāiesniedz juridisko statusu apliecinoši dokumenti, piemēram, dibināšanas akts vai lēmums par attiecīgās organizācijas izveidi. Tāpat tām ir jāpievieno statūtu kopija, ko Teva izvērtē un apstiprina, un jāpārliecinās, ka iesaistītajai organizācijai nav peļņas gūšanas motīvu.

5. Projekta informācijas nosūtīšana citā veidā (ne uz norādīto e-pasta adresi), pēc termiņa beigām vai informācijas, kas jāpievieno saskaņā ar šo noteikumu 2. punktu, trūkums ir automātisks iemesls izslēgšanai no dalības konkursā bez jebkādas saziņas ar ieinteresētajām pusēm.

6. Katrā pieteikumā jāiekļauj viens projekts, lai gan minēto projektu var iesniegt vairākas organizācijas kopā. Gadījumā, ja balvu saņem projekts, ko iesniegušas vairākas organizācijas, balvu proporcionāli sadala starp visām iesaistītajām organizācijām.

7. Projekta iesniegšana konkursam nozīmē, ka piekrītat šiem noteikumiem un nosacījumiem.

ATLASES PROCESS UN KRITĒRIJI / PIETEIKUMA IESNIEDZĒJU PĀRBAUDE

8. Teva veiks konkursam iesniegto projektu sākotnējo atlasi, izslēdzot tos, kas neatbilst šajos noteikumos un nosacījumos noteiktajām prasībām.

9. Konkursa nosacījums - katrā valstī ir jābūt vismaz 5 kritērijiem atbilstošiem projektiem. Ja netiek sasniegts 5 projektu skaits (katrā valstī), Teva patur tiesības atcelt konkursu, samazināt piešķiramo balvu skaitu vai pārcelt iesniegtos projektus uz Baltijas valstu balsojumu citu Baltijas valstu projektu ietvaros. Šajā gadījumā budžets, kas piešķirts valstij, kura nav savākusi vismaz 5 projektus, tiek pārdalīts citām valstīm, kurām ir vismaz 5 projekti, kas atbilst noteikumiem un nosacījumiem, un tiek izvirzīti balsošanai.

10. Pēc tam, kad tiks noraidīti projekti, kas neatbilst šo noteikumu prasībām, pārējie kandidātprojekti tiks atlasīti trīs kārtu atlases procesā:

  • Pirmajā kārtā komisija, kuras sastāvā ir dažādu Teva komandu pārstāvji (turpmāk tekstā – Atlases komisija), izvēlēsies projektus, kas tiks virzīti uz nākamo konkursa kārtu. Atlases komisijas sastāvā var būt arī pārstāvis no iestādes, kurai ir konkursa patrona / partnera statuss. Katra atlases komisijas locekļa balss svērums ir vienāds. Pirmajā atlases kārtā tiks ņemti vērā šādi kritēriji: projekta ietekme (50% no svēruma), radošums (15% no svēruma), ilgtspēja pacientam (20% no svēruma), iespēja paplašināt (15% no svēruma).
  • Otrajā kārtā, t. i., pirms projekti tiek nodoti tālākai balsošanai, tiks veikta pienācīga pārbaude organizācijām, kas pirmās kārtas balsojuma rezultātā ir iekļuvušas konkursa nākamajā posmā. Šajā procesā Teva pārbaudīs pieteikuma iesniedzēju nodrošināto dokumentāciju un tīmeklī vai citās pieejamās datubāzēs pieejamo informāciju, lai pārliecinātos par atbilstību Teva prasībām attiecībā uz potenciālajiem ziedojumu saņēmējiem.
  • Trešajā kārtā projekti, kas pirmās un otrās kārtas rezultātā būs kvalificējušies trešajai kārtai, tiks atlasīti galīgajā kārtā, balsojot Teva darbiniekiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā (ražošanas un komerciālā vienība). Darbinieki balsos individuāli, izmantojot paredzēto balsošanas sistēmu, izvēloties tos projektus, kuriem, viņuprāt, būtu jāpiešķir balva. Uzvarēs 3 projekti no katras valsts, kas saņems visvairāk Teva darbinieku balsu. Gadījumā, ja vairāki projekti iegūs vienādu balsu skaitu un uzvarētāju būs vairāk nekā paredzēto balvu skaits, atlases komisija, pamatojoties uz pirmās un otrās kārtas vērtējumu un ņemot vērā iepriekšminētos kritērijus, pieņems lēmumu par vienu no projektiem ar vienādu balsu skaitu.
  • Ja, lai izvēlētos 3 uzvarētājus, ir nepieciešams atrisināt neizšķirtu, iepriekšējā sadaļā minētā atlases komisija darbosies, izvēloties tik daudz projektu, cik nepieciešams, lai sasniegtu 3 uzvarētāju projektu skaitu katrā valstī.

11. Atlases komisijas locekļi nodrošina savu neatkarību, izvēloties uzvarētāju, pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem un piemērojamo tiesību aktu ievērošanu. Katrs atlases komisijas loceklis ir personīgi atbildīgs par pareizu balsošanu un izvairīšanos no iespējamiem interešu konfliktiem (turpmāk – IK) ar kandidātiem. Atlases komisijas loceklim ir rakstveidā jāinformē Teva Baltics UAB ģenerāldirektors un jurists nekavējoties pēc tam, kad viņš vai viņa ir uzzinājis par iespējamu IK. IK situācijas ietver, bet neaprobežojas ar situāciju, kad atlases komisijas loceklis ir kandidāta tuvs radinieks, esošais vai bijušais kolēģis un/vai darbinieks un kad atlases komisijas loceklim varētu būt motīvs balsot par kandidātu finansiālas vai nefinansiālas ietekmes dēļ, nevis lai pieņemtu pārredzamu lēmumu. Jebkuru šaubu gadījumā atlases komisijas loceklis situāciju uzskata par iespējamu IK, kas ir jāatklāj.

BALVAS

12. Katrā valstī 3 uzvarējušie projekti tiks apbalvoti ar naudas balvu līdz 5000 eiro, pamatojoties uz 10. punktā aprakstīto atlases procesu. Teva patur tiesības jebkurā laikā un pēc saviem ieskatiem apturēt Cilvēciskas rūpes par veselību 2024 programmu, ja sniegtā informācija ir nepilnīga vai nepareiza.

13. Apbalvošana notiks publiskā pasākumā, ko organizēs TEVA un kas norisināsies 2024. gada 5. decembrī, lai gan Teva patur tiesības mainīt apbalvošanas datumu, par ko iepriekš jāpaziņo visiem apbalvotajiem projektiem. Ziedojuma saņēmēji ir juridiskās personas, kas ir īstenojušas projektus un iesniegušas pieteikumus dalībai.

14. Balvas tiek piešķirtas kā ziedojums apbalvoto projektu turpināšanai. Šim nolūkam starp Teva un apbalvotajām organizācijām tiks parakstīts dāvinājuma līgums.

15. Teva drīkst izplatīt informāciju par piešķirtajiem ziedojumiem, izmantojot plašsaziņas līdzekļus un publikācijas, ko tā uzskata par piemērotām, lai informētu par mērķiem un veiktajiem pasākumiem. Piedaloties programmā Cilvēciskas rūpes par veselību 2024, dalībnieki pauž nepārprotamu piekrišanu, ka Teva sniegtie dati, tostarp viņu attēls, tiktu publicēti Teva tīmekļa vietnē un sniegti trešajām pusēm izplatīšanai.

16. Apbalvošanas ceremonijā apbalvotā pieteikuma iesniedzēja pārstāvja fiziska klātbūtne ir nosacījums balvas saņemšanai.

17. TEVA patur tiesības jebkurā laikā un pēc saviem ieskatiem atcelt programmu Cilvēciskas rūpes par veselību 2024.

ATTĒLU TIESĪBAS

18, Apbalvošanas ceremonijas laikā Teva veiks video un audio ierakstus ar balvu pretendentiem ceremonijas straumēšanas, ierakstu izmantošanas komunikācijas kanālos un citos saziņas kanālos un citos pasākumos, komunikācijas un izplatīšanas nolūkos, kā arī, lai komunicētu un izplatītu informāciju par Cilvēciskas rūpes par veselību Teva iekšējos un ārējos kanālos, tostarp galvenajos sociālajos medijos un tīmekļa platformās. Balvu pretendenti pilnvaro Teva izmantot, reproducēt, eksponēt un retranslēt attēlus, fotogrāfijas, audio, video, video ar audio u.c. (turpmāk tekstā – Attēli) vai jebkuru to daļu, kuros viņi piedalās programmas ceremonijā, lai informētu, publicētu un izplatītu informāciju par Cilvēciskas rūpes par veselību programmu un savu dalību tajā. Balvu pretendenti apzinās, ka viņi var tikt ierakstīti videoierakstā un/vai fotografēti un Teva būs šādu ierakstu vai fotogrāfiju rezultātu ekskluzīvs īpašnieks.

INTELEKTUĀLAIS ĪPAŠUMS

19. Pieteikuma iesniedzēji piešķir Teva uz ekskluzīviem pamatiem tiesības bez maksas, bez laika vai teritorijas ierobežojuma un jebkāda iemesla dēļ, līdz tie ir kļuvuši publiski pieejami, nodot trešajām personām visas intelektuālā īpašuma tiesības, kas pastāv vai var izrietēt no radītā satura vai kas var izrietēt no viņu dalības Cilvēciskas rūpes par veselību programmā, tostarp attēlus, fotogrāfijas, ilustrācijas, fragmentus, kas iekļauti projekta ziņojumā (turpmāk tekstā – Saturs). Šīs tiesības jo īpaši ietver tiesības reproducēt, pārveidot, izplatīt un publiskot saturu Teva iekšējos un ārējos kanālos, galvenajos sociālajos tīklos un tīmekļa platformās, kā arī ārējos plašsaziņas līdzekļos. Viss iepriekšminētais, izņemot un ierobežojot tikai tos izmantošanas veidus vai lietojumus, kas var pārkāpt tiesības uz godu, morāli un/vai sabiedrisko kārtību, kā noteikts Latvijā spēkā esošajos tiesību aktos. Teva neuzņemas atbildību par jebkādu attēlu un satura izmantošanu, ko var veikt trešā persona ārpus šo noteikumu un nosacījumu materiālās darbības jomas.

20. Piešķir Teva tiesības apstrādāt jebkurus sniegtos personas datus un/vai konfidenciālu informāciju saskaņā ar turpmāk minētajiem nosacījumiem.

21. Attiecībā uz materiāliem, kas ir pieteikuma iesniedzēju vai trešo personu intelektuālā īpašuma objekts (fotogrāfijas, ilustrācijas, fragmenti u. c.), kuri attiecīgā gadījumā ir iekļauti projekta ziņojumā, pieteikuma iesniedzēji norāda, ka ir ieguvuši vai viņiem pieder visas tiesības, kas nepieciešamas to izmantošanai Cilvēciskas rūpes par veselību programmas ietvaros, un uzņemas atbildību par jebkādām prasībām šajā sakarā. Pieteikuma iesniedzēji būs atbildīgi Teva par tām prasībām, kas var rasties no tiesību uz privātumu un savu tēlu pārkāpumiem un/vai iespējamiem trešo personu tiesību aizskārumiem. Šajā sakarā pieteikuma iesniedzēji ir atbildīgi pret Teva par visiem finansiālajiem maksājumiem, kas varētu rasties Teva par labu trešajām personām sakarā ar darbībām, prasībām vai konfliktiem, kas izraisījuši šo pienākumu neizpildi.

DATU AIZSARDZĪBA

22. Saskaņā ar spēkā esošajiem datu aizsardzības noteikumiem Teva apstrādās pieteikuma iesniedzēju un viņu pārstāvju personas datus (tostarp viņu attēlu un balsi, ja tie ir balvas pretendenti) šādiem mērķiem: i) konkursa rīkošana; ii) konkursa un pieteikuma iesniedzēju popularizēšana; iii) saziņa ar pieteikuma iesniedzēju saistībā ar konkursu.

23. Pieteikuma iesniedzēja pārstāvju personas datu sniegšana ir brīvprātīga, tomēr, ja šie dati netiks sniegti, pieteikuma iesniedzējs nevarēs piedalīties konkursā. Pieteikuma iesniedzējs apliecina, ka viņš/viņa sniegs pārstāvim, kura personas dati tiek iesniegti Teva, šajā sadaļā iekļauto informāciju.

24. Pieteikuma iesniedzēja pārstāvju personas datu apstrādes juridiskais pamats, ko veic Teva, ir vienošanās izpilde starp pieteikuma iesniedzēju un Teva par dalību konkursā.

25. Teva var nodot pieteikuma iesniedzēju personas datus (ï) pakalpojumu sniedzējiem, kurus Teva ir piesaistījusi konkursa īstenošanai; ja pakalpojumu sniedzēji atrodas ārpus Eiropas Ekonomikas zonas, personas datu nodošana notiks saskaņā ar nosacījumiem, kas nodrošina atbilstošu datu aizsardzību; (ii) Teva Pharmaceuticals Industries Ltd ar adresi Basel St 5, Petah Tikva, kas atrodas Izraēlā, kura, kā noteikusi Eiropas Komisija, ir valsts, kas nodrošina atbilstošu personas datu aizsardzības līmeni; (iii) valsts pārvaldes iestādēm, ciktāl to paredz tiesību akti.

26. Pieteikuma iesniedzēja pārstāvju personas dati tiks glabāti tik ilgi, kamēr tie būs nepieciešami, lai sasniegtu mērķus, kādiem tie tika apkopoti. Pēc jūsu attiecību ar Teva izbeigšanas vai pēc tam, kad esat izmantojis / izmantojusi savas tiesības pieprasīt dzēšanu, iebilst vai pieprasīt apstrādes ierobežošanu, Teva var saglabāt pieteikuma iesniedzēja personas datus tikai tik ilgi, cik nepieciešams, lai izpildītu normatīvos pienākumus.

27. Saskaņā ar datu aizsardzības noteikumiem pieteikuma iesniedzēja pārstāvjiem ir tiesības piekļūt saviem datiem, pieprasīt to labošanu, dzēšanu un pārnesamību, kā arī pieprasīt ierobežot vai iebilst pret to apstrādi. Šajā sakarā varat izmantot savas tiesības ar Teva datu aizsardzības speciālista starpniecību, nosūtot saraksti uz šādu adresi: EUPrivacy@tevaeu.com. Jūs esat informēts arī par savām tiesībām iesniegt sūdzību datu aizsardzības iestādei.

DAŽĀDI

28. Teva patur tiesības veikt jebkādas izmaiņas, grozīt, pagarināt, apturēt vai atcelt Cilvēciskas rūpes par veselību 2024 programmu tās izstrādes laikā, apņemoties iepriekš informēt par jaunajiem pamatojumiem, ja tie ir piemērojami. Pieteikuma iesniedzējiem nav tiesību uz jebkādām prasībām, kas saistītas ar to, ka Teva īsteno iepriekšējā teikumā paredzētās tiesības.

29. Teva patur tiesības pamatoti izslēgt jebkuru pieteikuma iesniedzēju, kurš krāpj, maina vai padara neizmantojamu šīs programmas pareizu darbību un tās standarta noteikumus, vai kurš tās izstrādes laikā neievēro šo pamatojumu saturu.

30. Teva patur tiesības vērsties tiesā pret tām personām un pieteikuma iesniedzējiem, kas veic jebkāda veida darbības, kuras var uzskatīt par manipulācijām vai programmas viltošanu.

31. Teva neatbild par iespējamiem zaudējumiem, bojājumiem, zādzību, aizkavēšanos vai citiem apstākļiem, kas saistīti ar trešajām pusēm un var ietekmēt programmas Cilvēciskas rūpes par veselību 2024 uzaicinājuma iesniegt pieteikumus attīstību.

Attiecībā uz jebkādiem strīdiem, kas var rasties, interpretējot un piemērojot šos pamatojumus, pieteikuma iesniedzēji pieņem Teva kritērijus par jebkuru jautājumu, kas rodas saistībā ar šo projektu, atrisināšanu, jo Teva lēmums nav pārsūdzams. Jebkuri citi strīdi par balvas neatbilstošu izmantošanu, nepareizas informācijas sniegšanu vai tamlīdzīgi ir piekritīgi Latvijas Republikas tiesām.